Статьи

Dlaczego nie topi czekolady w łaźni wodnej. Jak podgrzać czekoladę kąpielą wodną?

  1. Dlaczego na łaźni wodnej?
  2. Jak stopić się w wannie?

Pytanie, jak stopić czekoladę w łaźni wodnej, dla niektórych będzie naiwne. W końcu, co może być łatwiejsze niż stopienie tego przysmaku.

Połóż to na słońcu i pozwól mu się rozprzestrzeniać. Jednak w ten sposób otrzymasz produkt, który można zjeść, ale trudno będzie stworzyć z niego kulinarne arcydzieło.

Do celów kulinarnych zazwyczaj stosuje się tak zwaną ciemną czekoladę. Powinien zawierać przede wszystkim dużo startego kakao i masła. Im wyższy procent ziarna kakaowego, tym lepszy smakołyk będzie wyglądał na twoim wypieku i tym bogatszy będzie jego smak.

Jeśli chcesz, aby czekolada dobrze się topiła i mogła być z powodzeniem stosowana do produkcji słodkich dań, weź produkty od znanych firm, które cenią sobie ich reputację.

Wśród producentów krajowych dobre produkty są produkowane przez takie firmy jak „Rosja”, „Babaevsky”, „Czerwony październik”.

Dlaczego na łaźni wodnej?

Aby zrozumieć, jak topić czekoladę w kąpieli wodnej, musisz wiedzieć, co to jest Aby zrozumieć, jak topić czekoladę w kąpieli wodnej, musisz wiedzieć, co to jest. Metoda ta jest metodą gotowania, w której obróbka cieplna odbywa się poprzez umieszczenie naczynia w gorącej wodzie.

Zawartość pojemnika nie jest gotowana na ogniu, ale w gorącej kąpieli. Dokładniej, nie jest to sposób gotowania, który obejmuje gotowanie, jako opcję ogrzewania i utrzymywania określonej temperatury.

Osobliwością kąpieli wodnej jest równomierność i stopniowe ogrzewanie. Jednocześnie zawartość naczynia umieszczonego w gorącej wodzie nie jest narażona na nadmierną ekspozycję na ciepło.

Uciekają się do takiej procedury, jeśli konieczne jest osiągnięcie przejścia z określonego produktu do określonego stanu. Przygotowuje się tak wiele leczniczych preparatów ziołowych, kremów cukierniczych, sosów. Tak rozpuszczona delikatna czekolada.

Jak stopić się w wannie?

Czekolada jest kapryśnym produktem, który topi się, gdy nie jest potrzebny, i nie robi tego, jeśli taki stan jest od niego wymagany. Możesz zepsuć więcej niż jedną płytkę, zanim nauczysz się prawidłowo parować czekoladę w wannie.

Tak, ten produkt naprawdę musi szybować, a nie smażyć na patelni lub gotować w rondlu.

Aby zrozumieć, jak poprawnie stopić czekoladę, musisz przestrzegać następującego algorytmu działań: Aby zrozumieć, jak poprawnie stopić czekoladę, musisz przestrzegać następującego algorytmu działań:

  1. Weź dwa pojemniki o różnych średnicach. Jeden z nich powinien być nie tylko mniejszy od drugiego, a co najważniejsze, już zasadniczo jej. Najlepiej wziąć jeden rondel. Innym naczyniem do umieszczenia w tym pojemniku może być nawet szklany słoik. Jednak w przypadku czekolady lepiej jest wziąć szersze danie, ponieważ trzeba je zamieszać. Wciąż potrzebuję drewnianej szpatułki lub łyżki.
  2. Wlej wodę do większego naczynia i umieść na kuchence, aby się rozgrzać. Ciecz powinna wypełniać nie więcej niż połowę naczynia. Mniejszy pojemnik musi być suchy wewnątrz, ponieważ gdy wejdzie w kontakt z wodą, czekolada utraci potrzebne właściwości.
  3. Poczekaj, aż woda w większym naczyniu nagrzeje się do gorącego stanu i umieść tam mniejszy pojemnik. Przedtem musisz położyć połamane batony czekoladowe. Woda w misce podstawy nie jest gotowana. Wystarczy utrzymać temperaturę wody na poziomie + 70 ... + 80 ºС. To wystarczy, aby stopić, a wrząca woda może powodować dyskomfort podczas mieszania.
  4. Następnie utrzymaj żądaną temperaturę w rondlu, wannie i utop czekoladę, cały czas mieszając. Użyj do tego drewnianego przedmiotu (szpatułki, łyżki). Takie działanie jest wykonywane od momentu, w którym krawędzie kawałków zaczynają się topić i aż stały produkt stanie się całkowicie płynny. Ciemna czekolada topi się w temperaturze około 55 ° C. Lekki produkt zawiera mniej proszku kakaowego, więc przechodzi w stan ciekły już w 45 ° C.
  5. Głównym trikiem nie jest przegrzanie przyszłego składnika twoich kulinarnych kreacji. Temperatura stopionej czekolady nie powinna przekraczać + 40 ... + 45 ºС. W przeciwnym razie po schłodzeniu może się pojawić biały kwiat . Nie psuje smaku, ale może nie pokrywać się z Twoimi wymaganiami estetycznymi.

Aby przeprowadzić procedurę topienia na dwa sposoby Aby przeprowadzić procedurę topienia na dwa sposoby. Jeden jest szybki, drugi bezpieczny. W pierwszym przypadku pojemnik z czekoladą można zanurzyć we wrzącej wodzie stojącej na ogniu.

Czas od rozpoczęcia ogrzewania do produkcji płynnej czekolady w tym przypadku jest znacznie zmniejszony, ale ta metoda jest obfitująca w oparzenia i nieprzyjemne doznania.

W drugim wariancie wodę można doprowadzić do wrzenia, usunąć z ciepła i dopiero wtedy umieścić w niej naczynie z czekoladą. Jeśli potrzebujesz trochę płynnego produktu, a masz wystarczająco dużo czasu, druga metoda jest lepsza i wygodniejsza.

W żadnym wypadku nie rozpuszczaj się we wrzącej wodzie. Po pierwsze, istnieje ryzyko przedostania się kropel wody do naczynia wewnętrznego. Po drugie, czekolada topi się zbyt szybko i zaczyna gęstnieć. Nie można złapać momentu, w którym cel jest rzeczywiście osiągnięty, a produkt można usunąć gorąca woda . Kontynuując upał po gotowości, faktycznie zaczynasz wyparowywać czekoladę. W rezultacie ponownie zgęstnieje i spali się.

Gdy wszystko jest gotowe, należy wylać stopiony produkt z naczynia na płaską powierzchnię. Najlepiej wlać produkt z kamienia, w skrajnych przypadkach można użyć porcelany. Materiały te nagrzewają się coraz szybciej i chłodzą bardzo szybko.

Stopiony produkt za pomocą szpatułki miesza się do ochłodzenia do temperatury 30 ° C.

Określenie tego wskaźnika jest bardzo proste. Czuć się jeszcze płynna czekolada tył dłoni. Jeśli poczujesz lekki chłód, oznacza to, że produkt jest doprowadzony do pożądanego stanu.

Powinieneś być ostrzeżony o jednym niebezpieczeństwie, które czeka niedoświadczonego kucharza: jeśli nawet niewielka porcja twardej czekolady dostanie się do przygotowanego produktu, słodka masa zmniejszy się i będziesz musiał zacząć od nowa.

Dlaczego na łaźni wodnej?
Jak stopić się w wannie?
Dlaczego na łaźni wodnej?
Jak stopić się w wannie?

Новости

Дачный ответ беседки с мангалом фото
как клеить кафельную плитку на кухневот такое

Строим беседку своими руками
Беседка – это один из основных элементов в ландшафтном дизайне. Без нее трудно представить ни классический сад, ни участок в стиле кантри. А как же приятно укрыться от солнечных лучей в жаркий летний день,

Беседки из поликарбоната
Многие дачники, садоводы считают беседку, выполненную из поликарбоната на своем земельном участке ценным атрибутом истинного загородного отдыха. Ведь именно в ней проходят встречи с друзьями, вечерние

Беседки из металла и поликарбоната своими руками: фото, проекты
Свою беседку на даче хочется иметь каждому, а на приобретение дорогой конструкции или строительных материалов может быть недостаточно средств. Хорошим вариантом станет простая беседка из металлического

Делаем беседку своими руками. Фотографии, видео, технология
С приобретением загородного дома , особое внимание необходимо уделить не только ремонту дома, но и обустройству загородного участка. Именно поэтому, сегодня в нашей статье мы подробно поговорим о том,

Шторы в беседку от ветра и дождя: шитье своими руками
Загородный дом, коттедж, дача, даже открытый балкон или лоджия в квартире требуют особенного обустройства. Беседки, мангальные зоны, полуоткрытые и открытые веранды, террасы для того и создаются, чтобы

Беседка с мангалом для дачи своими руками: фото и красивые проекты
Сегодня беседка с мангалом — это очень популярное решение для тех, кто хочет сделать зону отдыха на территории собственной дачи или частного дома. Помимо традиционного мангала, можно использовать барбекю,

Шторы в беседку
Достаточно сложно представить приусадебный участок или дачу без беседки или веранды. Это место где можно отлично провести время близко к природе при этом насладиться максимальным комфортом. В разгаре жаркого

Окна в беседку: как оформить красиво
Фото раздвижных окон для беседки Очень приятно провести свободное время с друзьями на свежем воздухе. Садовая беседка с окнами – это место, где обеспечен комфортный и незабываемый отдых. Остекление

Строим беседки для дачи своими руками
Как сделать своими руками беседки для дачи? Дачная беседка, это самое отличное место для загородного отдыха. Чтобы правильно выполнить любой из видов беседки для дачи своими руками, нужно выбрать